آبنمای هارمونیک
اجراشده در شهرک حسینیه بغداد

پروژه آبنمای ریتمیک
موقعیت: خراسان رضوی، بردسکن

پروژه آبنمای موزیکال ریتمیک
موقعیت:

آبنمای هارمونیک
اجرا شده در میدان آستانه، قم

متشکل از:
رینگ گل ۲قسمتی+۴نازل رقص شیطان+۴نازل پر طاووسی+۴نازل خطی+نازل جت

آبنمای هارمونیک
اجراشده در بیمارستان ولایت، دامغان

متشکل از:
یک رینگ به قطر۷متر+فواره گل+نازل جت ۱۲متری

آبنمای هارمونیک
اجراشده در بهشت

فواره های حجمی در حوضچه های کناری+نازل رقص شیطان+نازل جت

پروژه های انجام شده آبنمای موزیکال

آبنما سازه ای است که در محیط بیرونی و یا درونی ساختمان، پارک و مکان های تفریحی اجرا می شود و برای آب نوعی حرکت پیش بینی می شود تا صدای ناشی از آب و حرکت آن حس و حال محیط را تغییر دهد و فضایی آرامش بخش و طبیعی ایجاد کند.

انسان معمولاً از تماشای جریان آب لذت می برد و این موضوع شاید به دلیل صدای آرامش بخش آب باشد؛دلیل احساس خوشایند هرچه باشد حقیقت این است که آبنما نقش بسیار مهمی در زندگی و آرامش انسان دارد، نخستین مستندی که درباره آبنما وجود دارد به چهار هزار سال پیش از میلاد برمی گردد و نشان می دهد که آبنماها در دکوراسیون و باغ ها استفاده می شده است؛ آبنماهای زینتی معمولاً به عنوان دکوراسیون خانه دولتمردان و کاخهای صنعتی استفاده می شدند که نمایشی زیبا و چشمگیر داشتند.
آبنمای موزیکال تلفیقی  از نور، آب و موسیقی است. تاسیسات این نوع آبنما میتواند در مقیاس وسیع و یا در مقیاس خانگی اجرا شود؛ داشتن ویژگی موسیقی برای آبنمای موزیکال باعث پیچیدگی آن می شود و این آبنما را به تجهیزات مکانیکی، هیدرولیکی، الکتریکی و الکترونیکی نیازمند میکند، البته که داشتن موزیک تاثیرگذاری بر مخاطب را بسیار بالا می برد.

آبنمای موزیکال و هارمونیک زیادی در دنیا وجود دارند از جمله معروف ترین آنها می‌توان به آبنمای موزیکال دبی، آبنمای لاس وگاس، آبنمای موزیکال مالزی اشاره کرد.

ابنمای هارمونیک

آبنما موزیکال چیست؟

آبنما موزیکال به انگلیسی (Musical Fountain) آبنماهای موزیکال میتوانند از مجموع بی نظیری از افکت ها، اشکال زیبا، خلاقانه و همچنین نورپردازی های کاملا حرفه ای نسبت به محیط اطراف تشکیل شوند.

اجرای آبنمای موزیکال یکی از زیباترین آبنماهای مدرن می باشد. امروزه استفاده از این آبنماها در داخل شهرها، پارک ها، فضاهای سبز و تفریحگاه ها رو به افزایش می باشد. آبنما موزیکال بر خلاف آبنماهای کلاسیک که همواره دارای یک خروجی ثابت می باشد دارای یک پویایی و دینامیک ویژه ای می باشد . در آبنماهای موزیکال حرکت آب و نور بر پایه ضرب آهنگ موسیقی در حال پخش می باشد . در واقع می توان گفت اصلی ترین ویژگی آبنما موزیکال هماهنگی میان رقص آب و نور می باشد . در آبنماهای موزیکال از بسیاری از سیستم های کنترل، به منظور کنترل هماهنگ پمپ های آبنما و شیر برقی های آبنما و چراغ های ضد آب داخل آبنما استفاده می شود.

در نظر کلی میتوان به ده ها افکت اصلی و صد ها افکت فرعی در یک آبنمای موزیکال کاملا حرفه ای اشاره کرد که تمامی این افکت ها توسط یک نرم افزار قدرتمند و تخصصی و انحصاری این شرکت قابل کنترل بوده، به نحوی که تمامی ریز افکت ها و تجهیزات و قطعات الکترونیکی و مکانیکی تشکیل دهنده  آنها را در خود به صورت کاملا مهندسی حساب شده و کارآمد جای داده و این قابلیت را در اختیار اپراتور خواهد گذاشت تا بتواند پس از آموزش های لازم و با انتخاب بیت های ریز موسیقی مورد نظر و به کار بردن ثانیه به ثانیه آنها افکت های مورد نظر را به صورت اصلی و فرعی در جای خود قرار داده و در نهایت یک ویرایش تماما حرفه ای زیبا و با تلفیقی از نور آب و صدا خلق کند.

به طور کلی آبنما موزیکال های شرکت به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

1- آبنما موزیکال آنلاین

2-آبنما موزیکال کارگردانی

در آبنما موزیکال آنلاین می توان ریز موسیقی ها را گرفت و ارتفاع آب را به صورت اکولایزری تنظیم کرد که ارتفاع آب با صدای آب هماهنگ باشد .

در آبنما موزیکال کارگردانی بیت به بیت موسیقی را توسط اپراتور شکافته یعنی یک موسیقی را میتوان به بی نهایت مرحله جهت ادیت آن تبدیل کرد و در هر مرحله به افکت ها دستور داد تا به چه صورت کار کنند آبنما موزیکال کارگردانی نیز میتوان به صورت آنلاین استفاده کرد.

در کل آبنما موزیکال کارگردانی بسیار حرفه ای تر از حالت آنلاین می باشد ولی با توجه به اختلاف قیمت نسبت به حالت آنلاین بسیاری از مشتریان حالت آنلاین را انتخاب می کنند.

ابنمای ریتمیک

ویژگی های آبنمای موزیکال

  • محیط آرام : بهترین چیز در مورد فواره های آب در فضای باز این است که آنهارا در محیطی کاملاً آرام ارائه می دهند. می توانید با افزودن برخی از گیاهان و ماهی های جدید ، زیبایی آن را چند برابر کنید. صدای آرامبخش جریان آب کافی است تا بدن و ذهن شما را از استرس آرام کند. این کیفیت مسحورکننده یک چشمه آب است که باعث تزئین دکوراسیون کلی باغ شما می شود. علم ثابت کرده است که حرکت آب طبیعی باعث آزاد شدن یونهای منفی می شود که به بدن و ذهن در بهبودی کمک می کنند.
  • به دور از صداهای ناخواسته : سر و صدای ترافیک ممکن است آزار دهنده باشد ، به خصوص اگر می خواهید بعد از یک روز کاری استراحت کنید. علاوه بر این ، مهمانی های محله و موسیقی با صدای بلند می تواند بر مشکلات اضافه کند! چشمه ها می توانند به اندازه کافی قدرتمند باشند تا شدت این صداهای ناخوشایند را سرکوب کنند.

شرکت اجرا کننده آبنمای ریتمیک

آبنما ریتمیک که آبنمای هارمونیک یا تایمینگ هم نامگذاری می شود، مشابه آبنمای موزیکال می باشد. بدین صورت که علاوه بر دارا بودن تمامی مشخصه ها و زیبایی های آبنمای موزیکال و تنها با حذف نرم افزار تخصصی آبنمای موزیکال و برخی قطعات الکترونیکی و بردهای فرمان و اضافه نمودن افکت های اجرائی و تلفیق آن با نورپردازی حرفه ای، توانسته آبنماهای بسیار چشم نواز، منظم و زیبایی را به ارمغان بیاورد.
از طرفی دیگر، باعث کاهش چشمگیر هزینه ها نیز شده است و می تواند جایگزین مناسبی برای آبنماهای معمولی قدیمی و فرسوده نیز بشمار آید.

همه‌ی ما به آب و زیبایی‌های آن جذب می‌شویم، آب تاثیر عمیق و مستقیمی بر روحیه‎ می‌گذارد و زمینه‌ساز خوبی برای آرامش فکری و روحی افراد فراهم می‎کند.
امروزه با کمک عنصر آب، آبنماهای مختلفی توسط کارشناسان این حوزه طراحی و ساخته می‌شود، آبنمای موزیکال، آبنمای ریتمیک، آبنمای کف خشک از نمونه های متداول آبنما هستند که در مکان‎های مختلف با اشکال متفاوت طراحی و اجرا می‌شود.
امروزه به منظور زیباسازی مکان‎های عمومی و فضای شهری، مجتمع‎های تجاری و مسکونی و رونق کسب و کارهای مختلف، ساخت انواع آبنمای موزیکال بسیار رایج شده است که لازم است برای اجرای صحیح و اصولی آبنما از نظر کارشناسانی که در این حوزه دارای تخصص و تجربه هستند استفاده کنیم.
هماهنگی ریتم آب به همراه موسیقی و نورپردازی زیبا و حرفه ‎ای در اجرای آبنمای ریتمیک می‎تواند اثری شگفت خلق کند که تاثیرپذیری آن برای مخاطب چندین برابر شود و حس آرامش و خوبی را به تماشاگر منتقل کند.
کیفیت کار به همراه زیبایی در اجرای آبنمای ریتمیک نیاز به تجربه و تخصص کارشناسانی دارد که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند تا نتیجه ی مطلوب و رضایت‌بخش حاصل شود و مخاطب را برای ساعاتی جذب کرده و حس خوبی را به او انتقال دهد.
عواملی همچون رنگ سطوح، نوع نازل، ارتفاع، مساحت، نورپردازی، چگونگی حرکت آب، موسیقی و … بر روی زیبایی و جذابیت آبنمای ریتمیک تاثیر‎گذار هستند که بکارگیری صحیح و اصولی آن‎ها سبب چشم‌گیر شدن نتیجه‌ی نهایی خواهد شد.
در اجرای آبنمای ریتمیک کیفیت آب در ماندگاری و حفظ طول عمر آبنما بسیار تاثیر‌گذار است و به میزان قابل توجهی از فرسایش آبنما جلوگیری می‎کند از این رو استفاده از آب با سختی بیش از ۹۰ میلی ‎گرم در هر لیتر پیشنهاد نمی‌شود، همچنین اگر محتوی آب ناخالصی بالایی داشته باشد، در کارکرد جت های رویی نازل‌ که دارای قطر کمی هستند اختلال به وجود می‌آورد.

ابنمای موزیکال

تاریخچه ی آبنما در ایران

ایرانیان باستان در قرون وسطی سیستم توزیع آب داشتند که سبب میشد در کاخ‌ها و باغ‌های خود آبنما‌های بسیار زیاد و زیبایی را تعبیه کنند. آب توسط لوله به منابعی که بالاتر از آبنما‌ی مورد نظر قرار میگ‎رفت و باعث میشد که آب با سرعت بیشتری به سمت آبنما وارد می‌شد.

یکی از آبنماهای زیبای ایرانی را می‎توان آبنمای باغ فین نام برد که قدمت بالایی دارد.

ایران یکی از قدیمی ترین کشورهاییست که از آبنما استفاده کرده و می‎کندو امروزه در میادین و باغ‎ها و اماکن های عمومی،تفریحی و حتی درمانی آبنماهای زیادی قابل مشاهده می‎باشد.

آبنما انواع مختلفی دارد که امروزه از تمامی آنها در مکانهای مناسب استفاده می‎کنند. مانند : آبنما ریزشی شیشه ای، آبنمای موزیکال، آبنمای پرده ای، آبنمای هارمونیک، آبنمای دکوراتیو، آبنمای صخره ای، آبنمای نمایش فیلم، آبنمای پرده خطی آب، آبنمای پیوسته، آبنمای نوشتاری و…

پیتر بودور مهندس مکانیک مجارستانی (که در سال 1788 به دنیا آمد و در سال 1849 میلادی فوت کرد) اولین مخترعی بود که توانست آبنما موزیکال و آبنماهایی که با ضرب آهنگ حرکت می کند را بسازد . این آبنمای موزیکال در شهر ترانسیلوانیا کشور رم ساخته شده است . ساخت این آبنما حدود دو سال بین سال های 1820-1822 به طول انجامید . بنای این آبنمای موزیکال از یک زمین دایره ای شکل و دو راه پله منحنی در اطراف و یک سقف گنبدی شکل ساخته شده است . هسته مکانیکی این آبنمای موزیکال یک سازه هیدرولیکی است که توسط نیروی آب حرکت می کند و باعث ایجاد حرکت های بسیار زیبایی در هر ساعت می شود . در بالای این آبنمای موزیکال یک مجسمه کروی شکل وجود دارد که در 24 ساعت روز در حال چرخش می باشد .

این آبنما در سال 1836 توسط یک طوفال برف خراب شد و متاسفانه هیچ وقت مورد بازسازی قرار نگرفت . اگرچه که یک نمونه دقیقا مشابه از این آبنمای موزیکال در جزیره مارگریت بوداپست ساخته شده ولی این این نمونه از آبنما دیگر به صورت هیدرولیکی نبوده و توسط جریان و قطعات الکترونیکی هدایت می شود . قسمتی از بنای این این آبنما در جنگ جهانی دوم نابود شد (سال 1954) و در سال 1997 دوباره باز سازی شد و امروزه به عنوانی یک جاذبه توریستی است که در هر ساعت حرکات آب با صدای آهنگ به نمایش در می آیند.

شرکت سیگما به عنوان شرکت اجرا کننده آبنما، آبنماهای زیادی  را ایجاد کرده است. که در زیر مشاهده  می کنید.

برای اطلاع  از قیمت آبنماهای موزیکال، هارمونیک و ریتمیک و طراحی و نصب آبنما با شماره 09028414932 تماس بگیرید.

آدرس:

 مشهد،بلوارمعلم بین‌معلم 12و14

تلفن همراه:

09028414932

 دفتر فروش کارخانه :

05136079311
05136020491